Możesz dodać ogłoszenie tylko po zalogowaniu/zarejestrowaniu

Stopy na weekend :)

Więcej
7 miesiąc 1 tydzień temu #595 przez Aneta
Czekam na chętnych do dyskusji :P
Kadrujemy czy w ogóle sobie tym głowy nie zawracamy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 miesiąc 1 tydzień temu #596 przez Stary fotograf
Świetny temat, Naczelna!
Takich zdjęć są tysiące dziennie. Pal sześć, jeśli to ktoś, kto dorwał się do aparatu po raz pierwszy (albo też nie ma o fotografowaniu zielonego pojęcia). Najczęściej tuż po zrobieniu zdjęcia publikowane jest ono w internecie. Ale jeśli takie zdjęcia wykonuje ktoś, kto robi je od lat, ba, nawet na tym zarabia i podpisuje się pod nimi... cóż... Wszystko wolno... Tylko później jest to uogólniane na tych, którzy dbają o kadr, kompozycję, walory estetyczne itp "pierdoły". Nie powiem, mnie też się zdarza w ferworze walki obciąć to i owo na zdjęciu, ale wtedy powtarzam ujęcie, a w postprodukcji zmieniam plan np na "amerykański", kadruję, zmieniam proporcje boków itd... Jeśli się nie da poprawić, to ich nie publikuję! Najczęściej pozostają głęboko w archiwum.
Pozdrawiam fotografów (wszystkich!).

Więcej
7 miesiąc 1 tydzień temu - 7 miesiąc 1 tydzień temu #597 przez Aneta
Właściwie to wyczerpaliśmy temat, Stary Fotografie :P

Amatorom sporo wolno, ale to ich nie zwalnia z myślenia - co robią i co publikują. Czasem mam wrażenie, że w moim śmietniku jest czyściej niż na FB...

Natomiast profesjonaliści... jeśli się za takich uważamy... "Noblesse oblige", można by sparafrazować - profesjonaliście nie ujdą obcięte kończyny, mistrzowie drugiego planu, noga w kadrze.
Profesjonalista naciskając spust migawki wie, że "to" zdjęcie jest do kadrowania.
I - co ważne - ogląda zdjęcia przed publikacją. Szanuje siebie i odbiorcę.

I nie mówię tu o idealnych kadrach, bo takie nie istnieją. Albo nie tak - najczęściej powstają przez przypadek... :)
Ostatnio zmieniany: 7 miesiąc 1 tydzień temu przez Aneta.

Więcej
7 miesiąc 1 tydzień temu - 7 miesiąc 1 tydzień temu #598 przez Stary fotograf
Otóż właśnie to. Amator może, zawodowiec nie powinien.
Ja do tego dorzucam coś ze swojego podwórka. Otóż fotografuję od ponad 35. lat, uczyłem i uczę fotografii i moim naczelnym zadaniem jest edukowanie początkujących i trochę bardziej zaawansowanych. Z Koleżankami i Kolegami po fachu chętnie wymieniam spostrzeżenia i porady. Od lepszych ode mnie uczę się i z pokorą oraz szacunkiem przyjmuję ich bogatsze doświadczenia i większą od mojej wiedzę, często podziwiając również ich talent. I wiek tutaj nie ma znaczenia...
Publikując swoje zdjęcie, (amatorzy, zawodowcy, początkujący, zaawansowani) pomyślmy chwilę, co powiedzielibyśmy o nim, gdyby opublikował je ktoś inny. Nie ważne, czy to FB, czy poważny portal (tam zresztą ktoś decyduje o poziomie zdjęć). Szanujmy siebie, jako autorów, oraz tych, których skazujemy na oglądanie naszych prac.
Ostatnio zmieniany: 7 miesiąc 1 tydzień temu przez Stary fotograf.

Więcej
7 miesiąc 1 tydzień temu - 7 miesiąc 1 tydzień temu #599 przez Szczuka.
Może w ogóle powinniśmy uznać, że ocenianie zdjęć dodawanych na FB przez ludzi z brakiem fotograficznej świadomości jest z góry pozbawione sensu?

Jeśli ktoś natomiast te świadomość posiada to raczej przed publikacją każdego zdjęcia powinien się nad nim zastanowić. W ogóle mam wrażenie, że przez ostatnie 10 lat publikacja swoich prac w internecie zmieniła swój sposób na trochę "lżejszy". Sporo ludzi się nad nimi nie zastanawia publikując każde zdjęcie jakie wypluje aparat.

Ja natomiast chybione kadry jak i zdjęcia trzymam tam gdzie ich miejsce - w śmietniku :)

Stary fotograf napisał: Publikując swoje zdjęcie, (amatorzy, zawodowcy, początkujący, zaawansowani) pomyślmy chwilę, co powiedzielibyśmy o nim, gdyby opublikował je ktoś inny...

Szanujmy siebie, jako autorów, oraz tych, których skazujemy na oglądanie naszych prac.

Zgadzam się w 100%!

Pozdrawiam serdecznie,
K.
Ostatnio zmieniany: 7 miesiąc 1 tydzień temu przez Szczuka..

Więcej
7 miesiąc 6 dni temu #602 przez Aneta
Dziękuję za głos :)

"Sporo ludzi się nad nimi nie zastanawia publikując każde zdjęcie jakie wypluje aparat." - przepiękne, celne i prawdziwe...

Niestety, co widać na fanpage "obiektywne" na FB, są tacy, co mają z tym problem.
Chcą za wszelką cenę pokazać wszystko i wszystkim.
Może nie mają śmietnika... :)
Cóż - "Rzeczą ludzką jest błądzić, głupców rzeczą trwać w błędzie".

Ich wybór, ale ja wypowiadam wojnę złym zdjęciom! I nie mam tu na myśli braków w technice, ale zwyczajne nieużywanie mózgu.

Pozdrawiam także!

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.

Cytat dnia

Na moich zdjęciach kolor i kompozycja są nierozłączne. Widzę w kolorze.
William Albert Allard

Inne aktualności