Psychologia fotografii - blog

... czyli o robieniu zdjęć z perspektywy psychologa.

Brać fotograficzna żyje, a jakże, również na FB.

Ktoś kiedyś podesłał mi obrazek z serii "Zrozum fotografa" - urzekła mnie celność komentarza, poczucie humoru i absolutne zrozumienie naszego ciężkiego fachu. Obrazków było 5 albo 6 - świetnie komentowały pracę fotografa... postanowiałam zainteresować się bliżej blogiem.

Odtąd dość regularnie zaglądam na stronę Emilii Mańk - psycholog, która pisze o sobie, że jest z zamiłowania fotografem, i że z aparatem nie rozstaje się już od prawie 10 lat.

"Pomysł na blog kiełkował w mojej głowie prawie rok." - pisze dalej na swojej stronie Emilia -  "W trakcie przygotowywania się do pisania pracy magisterskiej zauważyłam, że prawie nikt nie zajmuje się stricte psychologią fotografii. Znalezienie materiałów, które w sensowny sposób łączą obie dziedziny, graniczyło z cudem, dlatego postanowiłam coś z tym zrobić."

Blog zawiera mnóstwo inspiracji, ciekawych artykułów, udostępnia warte polecenia linki - wszystko oczywiście w kontekście fotografii...

Sami zobaczcie: www.facebook.com/psychologiafotografii/ oraz psychologiafotografii.pl

Treści ze wszech miar interesujące i inspirujące - portal obiektywne.pl poleca :)

Cytat dnia

Aparat fotograficzny jest nie tylko przedłużeniem oka, ale również umysłu. Może widzieć ostrzej, dalej, bliżej, wolniej i szybciej niż oko. Może ujrzeć niewidzialne światło. Dzięki niemu możemy zobaczyć przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Zamiast używać aparatu tylko do odtwarzania obrazów chciałbym stosować go, tak by to, co niewidzialne dla oczu, stało się widzialne.
Wynn Bullock

Inne aktualności