Savoir-vivre

Kulturalne zachowanie w pracy - zbierzmy te zasady w odniesieniu do specyficznego zawodu fotografa.
Uwagi, wskazówki, komentarze - zapraszamy do dyskusji.

I nie mam tu na myśli fotografowania dzikich zwierząt albo działań wojennych - choć w tym przypadku kwestia wyboru zawodu jest najbardziej świadoma...

Jesteście dla mnie nieustającą inspiracją, Drodzy Czytelnicy :) I ten artykuł powstał po przeczytaniu jednego z wpisów na FB - umieszczam go w tym dziale, bo właściwie dotyczy współpracy z Klientem.

Zostając "płatnym fotografem" mamy poczucie własnej wyjątkowości, rozumienia sztuki fotografowania, patentu na światło, oryginalności kadrów, postrzegania ludzi, sytuacji - itd.

W dobie wielu szkoleń i poradników dla fotografów...

 

...nie znalazłam ani jednego, określającego jakieś reguły zachowania - współpracy z Klientem, jasnego formułowania warunków zlecenia (nie wszystko da się zapisać w umowie), zachowania na zleceniu...

Na pewno macie w tych kwestiach własne doświadczenia, podzielcie się nimi.

Spróbujmy wspólnie napisać taki poradnik savoir-vivre'u dla fotografa.

Czekam na Wasze maile i wypowiedzi na forum.

Wasza Naczelna :)

Podyskutuj o tym na forum

 

Cytat dnia

Aparat fotograficzny jest nie tylko przedłużeniem oka, ale również umysłu. Może widzieć ostrzej, dalej, bliżej, wolniej i szybciej niż oko. Może ujrzeć niewidzialne światło. Dzięki niemu możemy zobaczyć przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Zamiast używać aparatu tylko do odtwarzania obrazów chciałbym stosować go, tak by to, co niewidzialne dla oczu, stało się widzialne.
Wynn Bullock

Inne aktualności