Savoir-vivre

Kulturalne zachowanie w pracy - zbierzmy te zasady w odniesieniu do specyficznego zawodu fotografa.
Uwagi, wskazówki, komentarze - zapraszamy do dyskusji.

I nie mam tu na myśli fotografowania dzikich zwierząt albo działań wojennych - choć w tym przypadku kwestia wyboru zawodu jest najbardziej świadoma...

Jesteście dla mnie nieustającą inspiracją, Drodzy Czytelnicy :) I ten artykuł powstał po przeczytaniu jednego z wpisów na FB - umieszczam go w tym dziale, bo właściwie dotyczy współpracy z Klientem.

Zostając "płatnym fotografem" mamy poczucie własnej wyjątkowości, rozumienia sztuki fotografowania, patentu na światło, oryginalności kadrów, postrzegania ludzi, sytuacji - itd.

W dobie wielu szkoleń i poradników dla fotografów...

 

...nie znalazłam ani jednego, określającego jakieś reguły zachowania - współpracy z Klientem, jasnego formułowania warunków zlecenia (nie wszystko da się zapisać w umowie), zachowania na zleceniu...

Na pewno macie w tych kwestiach własne doświadczenia, podzielcie się nimi.

Spróbujmy wspólnie napisać taki poradnik savoir-vivre'u dla fotografa.

Czekam na Wasze maile i wypowiedzi na forum.

Wasza Naczelna :)

Podyskutuj o tym na forum

 

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.

Cytat dnia

Światło jest źródłem wszystkiego. Tym, co sprawia, że rzeczy stają się widzialne dla oczu. Tym, co sprawia, że skały nie rozpadają się. Moje poglądy są głęboko uzależnione od wiary w to, że rzeczy są pewną pochodną emitowanej energii. Światło to najpełniejsza prawda wszechświata.
Wynn Bullock

SL opcja 2i


Inne aktualności